Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

SK HFP Prostějov - 1 výročí založení

05.10.2019 | Miroslav Zacpal

Dne 5. 10. 2018 byl oficiálně založen klub SK HFP Prostějov. Z toho důvodu bych velice rád napsal pár řádků k založení a hlavně jednoleté historii klubu.

V roce 2018 vznikly naše neshody s vedením oddílu házené TJ Sokol II Prostějov ohledně dalšího směřování a rozvoje oddílu házené. Oddíl házené v té době měl pouze družstva mladších a starších mini žáků, po dosažení věku kategorie mladších žáků děti odcházeli do jiného klubu. To se nám nelíbilo a chtěli jsme, aby se tento systém změnil a děti mohly pokračovat i v dalších mládežnických kategoriích pod TJ Sokol II Prostějov. I vzhledem k tomu, že jsme se chtěli intenzivně věnovat náborům a výrazně rozšiřovat členskou základnu. Hlavně nám vadilo, že děti naučíme základům házené, ale v okamžiku, kdy by měly začít hrát, tak odchází do jiného klubu, čímž oddíl házené ztrácí veškerou perspektivu. Vždyť každý klub v jakémkoli sportu se chlubí hlavně mládeží. Bohužel jsme v této otázce nenašli s vedením oddílu házené společnou řeč.

Proto jsme se v září roku 2018 rozhodli, že založíme samostatný klub a začneme takříkajíc na "zelené louce", tedy úplně od začátku. Celou situaci jsme vysvětlili i rodičů dětí s tím, že pokud budou mít zájem, mohou se k nám přidat a začít s námi budovat nový klub. Současně s tím jsme podnikly první kroky ke vzniku klubu a 5. 10. 2018 Krajský soud v Brně provedl zápis do Spolkového rejstříku a klub mohl začít se svojí činností. 

Klub založili: Petra Křupková, Miroslav Zacpal a Antonín Hampl.

Petra Křupková byla zvolena jako předsedkyně klubu. Jelikož klub vznikl po prázdninách, kdy se již hrají pravidelné soutěže, nemohli jsme se zapojit do podzimní části, ale po dohodě s OLKSH Olomouc jsme měli přislíbenu účast v jarní části. Proto jsme se celý podzim věnovali tréninkům a v zimním přípravném období jsme se účastnili přípravných turnajů a v domácím prostředí SH RG a ZŠ města Prostějova jsme uspořádali Turnaj pod záštitou Sportovní komise města Prostějova v kategorii mladších a starších mini žáků. Turnaj byl velice úspěšný a ceny předával Mgr. Dušek, zástupce Sportovní komise města Prostějova. Po velmi dobré zimní přípravě jsme se zapojili do jarní části soutěží. Při turnajích mini žáků se nepočítají vstřelené branky a proto tedy nelze hodnotit výkony družstev podle vítězství a tabulky. Jde hlavně o to, aby si děti zahráli, házená je bavila a hru si užily. To se splnilo, a všechny děti byly s hrou spokojeny. 

V červenci jsme nechali dětem volno a letní příprava začala od 1. 8. 2019 na venkovním hřišti U Kalicha. Mladší a starší mini žáci trénovali 2 x týdně a pro novou sezónu jsme vytvořili družstvo mladších žáků, kteří již trénovali 3 x týdně. Předposlední týden v srpnu jsme uspořádali společný Tréninkový kemp v areálu Turistické základny TJ Sokol II Prostějov ve Ptenském Dvorku. Kempu se zúčastnili hráči všech družstev a každé družstvo mělo připravený svůj tréninkový program.

S průběhem sezóny 2019/2020 jsme spokojeni u družstev mladších a starších mini žáků. Mladší žáci mají výrazné rezervy co se týká míčové techniky a herních činností. Bohužel u tohoto družstva se velmi výrazně projevuje přechod na velké hřiště, jiný druh míče a hlavně, většině hráčů chybí zkušenosti. Protože jsme začali "od nuly", chybí nám návaznost starších hráčů, kteří by měli nováčky podržet a táhnout. Ale je to o čase a sbírání zkušeností, což se projeví postupně s množstvím odehraných utkání a počtem absolvovaných tréninků. Pevně věříme, že se vše bude zlepšovat a dočkáme se prvních úspěchů v podobě vítězství. Pro nás je hlavní, že děti ve většině případů bojují a snaží se, což je základ úspěchu.

 
Utkání
Mladší žáci | Sobota 09.11.2019, 13:30
Házená Uničov - SK HFP Prostejov
 
Mladší žáci | Sobota 09.11.2019, 15:00
TJ Cement Hranice - SK HFP Prostejov
 
Aktuální články
SK HFP Prostějov - TJ Cement Hranice 12.10.2019

SK HFP Prostějov - TJ Cement Hranice - 12:15 (6:9)Sestava: Zeman p. - Letocha L. 4/1, Výmola O., Výmola T., Julínek D. 4/0, Hampl O. 3/0,...

 
SK HFP Prostějov - TJ Sokol Centrum Haná 12.10.2019

SK HFP Prostějov - TJ Sokol Centrum Haná "B" - 6:13 (4:7)Sestava: Zeman P. - Letocha L. 3/0, Výmola O., Výmola T., Julínek D. 3/0, Hampl O.,...

 
SK HFP Prostějov - TJ Senice n. H. 6.10.2019

SK HFP Prostějov - TJ Senice n. H. - 7:18 (2:9)Sestava: Zeman P. - Letocha L., Výmola O., Výmola T., Pagáč M., Julínek D. 6/0, Hampl O.,...

 
SK HFP Prostějov - TJ Sokol Horka n. M. 6.10.2019
 
Starší mini žáci - Prostějov 28.9.2019
 
Mladší mini žáci - Prostějov 28.9.2019
 
SK HFP Prostějov - Házená Uničov
 
SK HFP Prostějov - TJ Sokol Horka nad Moravou
 
Mladší mini žáci - Turnaj Horka n.M. 22.9.2019
 
Starší mini žáci - Turnaj Uničov 21.9.2019
 
 
SK HFP Prostejov - kontakt: info@hazena-pv.cz, tel.: +420 792 218 278 RSS