Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ohlédnutí za uplynulou sezónou 2018/2019

01.06.2019 | Miroslav Zacpal

Sezóna 2018 / 2019 skončila a proto je tu prostor pro její vyhodnocení. 

Klub byl založen v září 2018 a začínali jsme se 7 dětmi. Jelikož to byl začátek jak se říká "na zelené louce", nemohli jsme hned začít hrát soutěžní utkání. Bylo nutné splnit několik podmínek, aby jsme mohli začít s házenou. V první řadě jsme museli splnit spoustu legislativních požadavků, z nichž prvním bylo členství v ČSH. Za druhé jsme museli zajistit tréninkové prostory v tělocvičně a za třetí to bylo vybavení pro děti, potřebné jak pro tréninky tak pro soutěžní utkání.

Členy ČSH jsme se stali hned v říjnu, protože dle stanov ČSH musí nové členy schválit exekutiva ČSH, takže jsme museli čekat na nejbližší zasedání, aby bylo naše řádné členství potvrzeno. To se stalo v říjnu a po tomto procesu jsme mohli začít s oficiální sportovní činností. Jelikož v této době již soutěže probíhaly, nemohli jsme se již do podzimní části zapojit, ale díky vstřícnému přístupu OLKSH Olomouc nám bylo umožněno zapojení se do jarní části soutěžních turnajů.

Jelikož je v Prostějově problém s kapacitou tělocvičen, nebylo z počátku vůbec snadné zajistit čas pro tréninkové jednotky dětí. Nakonec se podařilo zajistit prostory v tělocvičně u p. Julínka, který nám umožnil využívat prostor jeho tělocvičny dle našich požadavků. Bohužel tato tělocvična neodpovídá rozměrům hřiště, proto jsme dále hledali větší prostory. V tomto nám vyšlo vstříc RG a ZŠ města Prostějova, resp. p. učitel Šnevajs, který má jejich sportovní halu na starosti a v nabitém programu SH našel hodinu, kterou mohli využívat naši starší mini žáci. Na jaře jsme začali využívat venkovní hřiště, kde jsme se na pronájmu domluvili s TJ Sokol II Prostějov. 

Aby děti měli motivaci k tréninku, v zimním období jsme se účastnili přípravných turnajů a také jsme jeden uspořádali ve sportovní hale RG a ZŠ města Prostějova. Od měsíce dubna již začali soutěžní turnaje, které se hrají každý týden, takže děti měly o zábavu postaráno. 

Další naší starostí bylo zajistit materiální vybavení pro děti, jako jsou dresy, míče, branky, tréninkové pomůcky a další drobnosti, bez kterých se nedá trénovat. I toto se nám podařilo, ale v tomto případě patří naše obrovské díky sponzorům, kteří nám umožnili veškeré potřebné věci nakoupit a zajistit. Bez jejich pomoci by to bylo nemyslitelné.

Za největší úspěch považujeme rozšíření počtu našich dětí, protože pouze zvyšování počtu je ukazatelem pro to, jestli je klub úspěšný a hlavně má další perspektivu. V tomto případě můžeme být spokojeni, protože za necelý rok činnosti máme 33 aktivních hráčů a další členové jsou z řad rodičů, kteří se nám snaží pomáhat s organizací. 

Všem dětem i rodičům patří velký dík a již se těšíme na další sezónu.

 
Utkání
Mladší žáci | Sobota 14.09.2019, 09:00
SK HFP Prostejov - SK Žeravice
 
Mladší žáci | Sobota 14.09.2019, 12:00
SK HFP Prostejov - TJ Senice na Hané
 
Mladší žáci | Sobota 21.09.2019, 14:30
TJ Sokol Horka nad Moravou - SK HFP Prostejov
 
Mladší žáci | Sobota 21.09.2019, 16:00
Házená Uničov - SK HFP Prostejov
 
Aktuální články
SUPERFINÁLE mladší mini žáci

V neděli 26. 5. 2019 zajížděli naši mladší mini žáci do Horky nad Moravou, kde místní házenkářský klub pořádal letošní...

 
SUPERFINÁLE starší mini žáci

V sobotu 25.5.2019 se naši starší mini žáci zúčastnili Superfinále, které tentokrát organizovala TJ Cement Hranice.

 
Nábor nových dětí

Neustále probíhá nábor nových dětí pro házenou. Rádi všichni přivítáme nové adepty.

 
 
SK HFP Prostejov - kontakt: info@hazena-pv.cz, tel.: +420 792 218 278 RSS