Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tréninkový kemp 2019

02.09.2019 | Miroslav Zacpal

Ve dnech 18 - 24. 8. 2019 jsme uspořádali Tréninkový kemp v lesním prostředí Turistické základny TJ Sokol II Prostějov ve Ptenském Dvorku.

Po minulé premiérové sezóně došlo k  přesunu dětí mezi jednotlivými družstvy, vzhledem k ročníkům narození. Pro novou sezónu 2019/2020 bylo nově vytvořeno družstvo mladších žáků. Přípravu všech družstev na novou jsme zahájili již od 1. 8. 2019 na hřišti U Kalicha v Prostějově. V rámci letní přípravy byl naplánovaný i Tréninkový kemp pro všechna družstva v areálu Turistické základny TJ Sokol II Prostějov, která se nachází v krásném lesním prostředí Dvoreckého žlebu ve Ptenském Dvorku. 

Pro děti byl připraven náročný tréninkový program rozdělený dle družstev vzhledem k věku dětí. Všechny družstva trénovali dvoufázově. Mladší a starší mini žáci měli hlavní část tréninků zaměřenou na obratnost a pohybovou zdatnost. V tomto věku jde hlavně o všeobecnou pohybovou přípravu a hlavně aby děti pohyb bavil. Proto jsme se v rámci tréninků zaměřili hlavně na ovládání míče, běhání formou soutěží a střelbu na branku. Dále byly naplánované volnočasové aktivity, které byly zaměřeny hlavně na zábavu pro děti.

Mladší žáci se již věnovali fyzické přípravě, pro kterou jsme využili přírodní prostředí Turistické základny. V dopolední části družstvo absolvovalo nejprve výběhy pro získání vytrvalosti a dále jsme se zaměřili na získávání rychlosti a výbušnosti. Odpolední část již byla převážně věnována zvládnutí míčové techniky, pohybu na hřišti a nácviku obraných činností. Třetí tréninkovou fází byla teoretická příprava s videem, protože děti nikdy nehráli házenou 6+1 na velkém hřišti a také neznají pravidla. Proto jsme připravili sestřih videí s ukázko jednotlivých činností jak v obraně tak v útoku. Také jsme se zaměřili na pravidla házené a s tím související průběh utkání na jednotlivých postech, včetně činností jednotlivce při utkání.

V rámci osobního volna a volnočasových aktivit jsme uspořádali pro děti soutěže a další aktivity, které nám umožnilo okolní lesní prostředí. Vzhledem ke krásnému počasí měly děti možnost se koupat v bazéně, který je k dispozici v areálu. Tuto možnost využívaly každý den, většinou opakovaně. Bylo velmi teplo, proto jsme bazénu využili i v rámci tréninku, pro uvolnění a aktivní odpočinek. 

Tréninkový kemp se vydařil, děti byly spokojené a když jsme na závěr kempu rozdali mladším žákům nové dresy, zapomněli i na únavu po týdnu tréninků. Určitě navážeme v příštím roce Tréninkovým kempem 2020.


Další fotky jsou ve fotogalerii

 
Utkání
Mladší žáci | Sobota 14.09.2019, 09:00
SK HFP Prostejov - TJ Senice na Hané
6:13 (4:10)
 
Mladší žáci | Sobota 14.09.2019, 12:00
SK HFP Prostejov - SK Žeravice
5:26 (2:13)
 
Mladší žáci | Sobota 21.09.2019, 14:30
TJ Sokol Horka nad Moravou - SK HFP Prostejov
 
Mladší žáci | Sobota 21.09.2019, 16:00
Házená Uničov - SK HFP Prostejov
 
Aktuální články
SK HFP Prostějov - SK Žeravice

Další soutěžní utkání jsme sehráli také v sobotu 14. 9. 2019 v domácím prostředí SH RG a ZŠ Prostějov. 

 
SK HFP Prostějov - TJ Senice na Hané

Dnes naši mladší žáci vstoupili do soutěžního ročníku 2019 / 2020. První utkání sehráli v domácím prostředí SH RG a ZŠ v...

 
Turnaj mladších žáků - Horka nad Moravou

V neděli 1. 9. 2019 sehráli mladší žáci SK HFP Prostějov své vůbec první utkání v životě v kategorii mladších žáků na velkém...

 
Turnaj mini žáků - Horka nad Moravou
 
Ohlédnutí za uplynulou sezónou 2018/2019
 
Nábor nových dětí
 
 
SK HFP Prostejov - kontakt: info@hazena-pv.cz, tel.: +420 792 218 278 RSS