35,10,0,50,1
25,600,60,1,3000,1000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
1,2,0,0,0,40,15,5,0,0,0,0,0,0
Murdter
prostejov
olkraj
palenice
spacil
VSTAV
manus
pagac
vecernik
vendi
handball
zadoma
Share

SK HFP Prostějov - 1 výročí založení

 

Dne 5. 10. 2018 byl oficiálně založen klub SK HFP Prostějov. Z toho důvodu bych velice rád napsal pár řádků k založení a hlavně jednoleté historii klubu.

V roce 2018 vznikly naše neshody s vedením oddílu házené TJ Sokol II Prostějov ohledně dalšího směřování a rozvoje oddílu házené. Oddíl házené v té době měl pouze družstva mladších a starších mini žáků, po dosažení věku kategorie mladších žáků děti odcházeli do jiného klubu. To se nám nelíbilo a chtěli jsme, aby se tento systém změnil a děti mohly pokračovat i v dalších mládežnických kategoriích pod TJ Sokol II Prostějov. I vzhledem k tomu, že jsme se chtěli intenzivně věnovat náborům a výrazně rozšiřovat členskou základnu. Hlavně nám vadilo, že děti naučíme základům házené, ale v okamžiku, kdy by měly začít hrát, tak odchází do jiného klubu, čímž oddíl házené ztrácí veškerou perspektivu. Vždyť každý klub v jakémkoli sportu se chlubí hlavně mládeží. Bohužel jsme v této otázce nenašli s vedením oddílu házené společnou řeč.
Proto jsme se v září roku 2018 rozhodli, že založíme samostatný klub a začneme takříkajíc na "zelené louce", tedy úplně od začátku. Celou situaci jsme vysvětlili i rodičů dětí s tím, že pokud budou mít zájem, mohou se k nám přidat a začít s námi budovat nový klub. Současně s tím jsme podnikly první kroky ke vzniku klubu a 5. 10. 2018 Krajský soud v Brně provedl zápis do Spolkového rejstříku a klub mohl začít se svojí činností. 
 
Klub založili: Petra Křupková, Miroslav Zacpal a Antonín Hampl.
 
Petra Křupková byla zvolena jako předsedkyně klubu. Jelikož klub vznikl po prázdninách, kdy se již hrají pravidelné soutěže, nemohli jsme se zapojit do podzimní části, ale po dohodě s OLKSH Olomouc jsme měli přislíbenu účast v jarní části. Proto jsme se celý podzim věnovali tréninkům a v zimním přípravném období jsme se účastnili přípravných turnajů a v domácím prostředí SH RG a ZŠ města Prostějova jsme uspořádali Turnaj pod záštitou Sportovní komise města Prostějova v kategorii mladších a starších mini žáků. Turnaj byl velice úspěšný a ceny předával Mgr. Dušek, zástupce Sportovní komise města Prostějova. Po velmi dobré zimní přípravě jsme se zapojili do jarní části soutěží. Při turnajích mini žáků se nepočítají vstřelené branky a proto tedy nelze hodnotit výkony družstev podle vítězství a tabulky. Jde hlavně o to, aby si děti zahráli, házená je bavila a hru si užily. To se splnilo, a všechny děti byly s hrou spokojeny. 
 
V červenci jsme nechali dětem volno a letní příprava začala od 1. 8. 2019 na venkovním hřišti U Kalicha. Mladší a starší mini žáci trénovali 2 x týdně a pro novou sezónu jsme vytvořili družstvo mladších žáků, kteří již trénovali 3 x týdně. Předposlední týden v srpnu jsme uspořádali společný Tréninkový kemp v areálu Turistické základny TJ Sokol II Prostějov ve Ptenském Dvorku. Kempu se zúčastnili hráči všech družstev a každé družstvo mělo připravený svůj tréninkový program.
 
S průběhem sezóny 2019/2020 jsme spokojeni u družstev mladších a starších mini žáků. Mladší žáci mají výrazné rezervy co se týká míčové techniky a herních činností. Bohužel u tohoto družstva se velmi výrazně projevuje přechod na velké hřiště, jiný druh míče a hlavně, většině hráčů chybí zkušenosti. Protože jsme začali "od nuly", chybí nám návaznost starších hráčů, kteří by měli nováčky podržet a táhnout. Ale je to o čase a sbírání zkušeností, což se projeví postupně s množstvím odehraných utkání a počtem absolvovaných tréninků. Pevně věříme, že se vše bude zlepšovat a dočkáme se prvních úspěchů v podobě vítězství. Pro nás je hlavní, že děti ve většině případů bojují a snaží se, což je základ úspěchu.

Aktuality

PŘIPRAVUJEME !!

V současné době připravujeme spuštění klubového fanshopu, kde si budou moci zájemci koupit klubové propagační přeměty.

Reklama

 

The module menu of the extension "Joomsport" is NOT included in the template package. Please learn more at Joomsport

 
 

The module menu of the extension "Joomsport" is NOT included in the template package. Please learn more at Joomsport

 

............................................................................................................

Smartsupp Live Chat

Základní informace

  •  SK HFP Prostějov z.s.
  •  Dr. Horáka 2, 796 01 Prostějov, Czech Republic
  •  IČO: 075 22 991
  •  + 420 792 218 278
  •  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.