DSC7105 1

SK HFP Prostějov - Házená Uničov 9.11.2019

SK HFP Prostějov - Házená Uničov - 21:18  (10:7)

Sestava: Zeman P. - Letocha L. 3/0, Výmola T., Pagáč M. 2/0, Julínek D. 15/0, Hampl O., Zámrský M., Pokorný Šimon, Nezval O., Pokorný Štěpán 1/0

V sobotu 9.11.2019 jsme odehráli poslední soutěžní turnaj podzimní části, který tentokrát uspořádala TJ Cement Hranice. Naším prvním soupeřem nám bylo družstvo Házaná Uničov. První poločas se hraje osobní obrana, která je pro hráče fyzicky náročná a klade velké nároky na pohyb. Kluci postupně zlepšili pohyb a také zakončení, které nám v poslední době moc nešlo a proto jsme první poločas vyhráli 10:7.

Druhý poločas se již hraje klasická házená. I když jsme po prvním vedli, soupeř dokázal srovnat skóre a až do 13' bylo utkání vyrovnané. Nakonec se nám podařilo opět zvýšit brankový rozdíl na 3 branky a ten jsme již udrželi až do závěru utkání. Bylo to první vítězství v soutěži a pevně věříme že ne poslední. Nejlepším hráčem utkání byl bezesporu Dominik Julínek, který vstřelil 15 branek a bezesporu měl největší podíl na našem vítězství. Velmi dobře mu sekundoval Libor Letocha, který byl se 3 brankami našim druhým nejúspěšnějším střelcem. V případě Libora Letochy se jedná o hráče ročníku 2010, který je prvním rokem st. mini žák, přesto se již pravidelně prosazuje i v kategorii mladších žáků. Navíc při trénincích a utkáních mladších žáků zvládá i tréninky a utkání starších mini žáků, což svědčí o jeho vyjímečném vztahu k házené a hlavně k mateřskému klubu.

Nicméně pochvalu zaslouží všichni hráči, protože házená je kolektivní hra a bez dalších hráčů by to prostě nešlo. Velice pozitivní hodnocení zaslouží obranná činnost, na které se podílí všichni hráči na hřišti a v této činnosti jsme se výrazně zlepšili což dokazuje stav obdržených branek po celý podzim.